Apartamenty


Budownictwo / czwartek, Lipiec 21st, 2016

W dzisiejszych czasach podróżujemy znacznie więcej niż nasi przodkowie, a nawet częściej niż nasi rodzice. Kiedyś człowiek przywiązywał się do jednego miejsca i mieszkał w nim aż do śmierci. W XXI wieku mając możliwość szybkiego przemieszczania się samochodami, statkami, czy samolotami coraz częściej korzystamy z hoteli lub wynajmujemy apartamenty.

Apartamenty nowymi hotelami?

Na Polskim rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących takie usługi. Branża hotelarska jest dość nasyconym rynkiem, ponieważ istnieje wiele sieci hoteli, które próbują go zmonopolizować, w efekcie nowym firmom jest coraz trudniej rozkręcić swój biznes.
Wybierając się do dużego miasta, jesteśmy często skazani na drogie hotele, które nie oferują niczego szczególnego, albo na tanie hostele, które „wołają o pomstę do nieba”. Podróżując w celach służbowych mamy możliwość wynajęcia apartamentu. Jest to korzystniejsza opcja, ze względu na cenę, ale także na standard panujący w takich miejscach. Nie trudno się domyślić, że jest on o niebo lepszy od tego, który panuje w większości hoteli. Nie można jednak generalizować problemu hoteli i mniejszych miejsc noclegowych, ale niestety, dopóki nie zmieni się sposób myślenia, to tak długo będziemy mieć do czynienia z malejącym zainteresowaniem hotelami.

Już dzisiaj widać, że „złote czasy” branży hotelarskiej przeminęły, czy bezpowrotnie, to się jeszcze okaże. Reklamy hoteli są coraz bardziej nachalne, a jak wiemy, ten sposób nie jest najlepszą metodą do nakłonienia klienta, aby skorzystał z usług. Może jest to zbyt śmiałe porównanie, ale przypomina to nieco rywalizację pomiędzy firmami taksówkarskimi, a coraz popularniejszą aplikacją na smartfony.

Serdecznie zapraszamy do apartamentów Star-Apart

Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na wynajęcie apartamentu, a jednym z nich jest na pewno wcześniej już wspomniany wyższy standard.
Umiejscowienie także jest istotne, a jak wiadomo w centrum miast, hoteli jest garstka, a gdy taki znajdziemy, to ceny znacznie wzrastają. Apartament zazwyczaj mieści się blisko centrum lub miejsc, z którego mamy możliwość szybkiej podróży.

Wybierając apartament mamy często zagwarantowane miejsce parkingowe, które nie jest taką oczywistością, jeśli chodzi o oferty hoteli w centrum, które dodatkowo naliczają opłatę swoim gościom za miejsce parkingowe.

Poza tym jesteśmy pewni, że miejsce, w którym mamy spędzić czas jest dobrze wyposażone i wygląda oryginalnie, bo przecież każdy taki apartament to inna myśl architektoniczna. Wnętrza nie są surowe, ale dobrze przemyślane i zrealizowane zgodnie z wizją projektanta, a meble i sprzęt, który się w nim znajduje, jest pierwszej klasy i nie musimy się martwić, że coś nas zawiedzie.
Decydując się na wynajem apartamentu mamy zazwyczaj możliwość wyboru ilości pokoi. Najczęściej są to mieszkania 2 lub 3-osobowe, które idealnie sprawdzają się, gdy nie chcemy zostawiać rodziny samej w domu, a pragniemy zabrać ją ze sobą w delegację.
Wyższość apartamentu nad miejscem w hotelu jest nie do podważenia. Jeśli chcemy dobrze wypocząć pomiędzy spotkaniami biznesowymi albo jeśli zależy nam na ciszy i spokoju, to nie ma nic lepszego niż zarezerwowanie sobie takiego noclegu. Wiemy, że płacimy rozsądną cenę za trochę luksusu, który czasami nam się należy. Poza tym patrząc na oceny zadowolonych klientów, to śmiało możemy dojść do wniosku, że warto zaryzykować ten pierwszy raz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *