Chemia techniczna


Pozostałe / czwartek, Wrzesień 15th, 2016

Chemia techniczna to dziedzina obejmująca wszystkie preparaty chemiczne wykorzystywane nie tylko w przemyśle i branżach inżynierskich, ale również warunkach domowych.

Preparaty chemii technicznej:

  • kleje,
  • silikony,
  • odtłuszczacze do szyb, metalu, kamienia, gumy i innych,
  • środki do konserwacji, impregnacji i utwardzania powierzchni,
  • aerozole techniczne.

Kleje technicznej

Specjalistyczne kleje są produkowane z konkretnym przeznaczeniem dla danego przedmiotu. Doskonałym przykładem jest klej firmy Sonlok do zabezpieczania gwintów przed wykręceniem. Cechuje się on niską wytrzymałością, ale jest szybkoschnący, zestawienie tych dwóch cech sprawia, że doskonale spełnia swoją funkcję.

Innym przykładem jest klej UV do szkła i metalu. Ten wyszukany rodzaj kleju służy do łączenia różnych połączeń metalowo-szklanych. W swojej nazwie zawiera człon „UV”, ponieważ należy utwardzić go odpowiednio dobranym promieniowaniem ultrafioletowym.

Silikony

Przykładem opisującym silikony chemii technicznej jest PAS – preparat antyadhezyjny, który służy do form wtryskowych. Stosuje się go głównie w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Pozwala on zachować urządzenia przed niszcząca działalnością wody oraz wilgoci, a dodatkowo odprowadza ciepło. Jest również artykułem smarnym, czyli odpowiada za izolowanie powierzchni współpracujących.

Aerozole techniczne

Do aerozoli technicznych zalicza się wiele środków, które występują pod postacią aerozolu. Można je stosować w każdej branży, ponieważ służą do utrzymania urządzeń w bardzo dobrym stanie. Aerozole są przeznaczone do czyszczenia klimatyzacji, impregnacji, zabezpieczania oraz innych celów.

Kto kupuje produkty chemii technicznej?

Z ofert firm proponujących preparaty chemii technicznej korzystają głównie firmy zajmujące się produkcją konkretnych artykułów. Artykuły takie jak specjalistyczne kleje i inne preparaty są w stanie zapewnić dobrą jakość wykonanych usług lub produktów.

Z preparatów chemii technicznej korzystają również majsterkowicze, którzy zajmują się konstruowaniem modeli lub budowaniem mebli we własnym zakresie. Dzięki dostępności produktów chemii technicznej zaprojektowanie i wykonanie unikatowej toaletki lub kredensu jest możliwe.

Preparaty, które służą do zabezpieczenia przed rdzą lub konserwacji warto używać w codziennych warunkach, ponieważ skutecznie przeciwdziałają niszczeniu.

Ceny produktów chemii technicznej są różne i bardzo trudno jest określić konkretny zakres cen. Wartości produktów rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych, więc na ich zakup może pozwolić sobie każdy majsterkowicz i użytkownik samochodu, chcący aby jego pojazd został w nieskazitelnym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *