Dach


Budownictwo / wtorek, Czerwiec 30th, 2015

Dach składa się z dwóch podstawowych elementów- konstrukcja oraz pokrycie dachowe. Konstrukcja jest przede wszystkim uzależniona od tego, czy budynek, który ma dach przykryć jest duży czy nie.

Oczywiście są też inne czynniki na to wpływające, jednak to główny wyznacznik, ponieważ do mniejszych powierzchni można stosować konstrukcje belkowe, drewniane, natomiast kiedy ściany odsunięte są od siebie na duża odległość najczęściej stosuje się konstrukcje żelbetowe, lub stalowe, które lepiej znoszą duże obciążenie. Jednak to jaką konstrukcję będzie miał dach, musi ocenić specjalista w tym zakresie. Pokrycie dachowe to dość wtórna sprawa, jednak nie jest bez znaczenia.

Od tego jakie pokrycie zastosujemy- jaki materiał, będzie zależeć czy dach spełni swoją ochronna funkcję. Zastosujemy inne pokrycie w miejscu gdzie opady są duże, a inne pokrycie w miejscu, gdzie ich praktycznie nie ma. Poza tym pokrycie dachu jest widoczne na zewnątrz budynku, więc musi być też wykonane estetycznie, pasować kolorystycznie do budynku i otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *