Dom z bali – kilka argumentów na „tak”


Budownictwo / czwartek, Grudzień 5th, 2013

Kiedy myślimy o chacie Bacy, od razu przed oczami pojawiają nam się obrazki przedstawiające piękne domy drewniane z bali. Wielu o nich marzy. Wyglądają bardzo elegancko, sprawiają wrażenie solidnych i mocnych. Mają swojski, sielankowy klimat.

Domy drewniane z bali budowane są z pełnego bala, lub rozcinanego na pół i izolowanego wełną. Mogą mieć dowolną konstrukcję, a jej właściwe wykonanie zależy jedynie od doświadczenia i wiedzy z zakresu budownictwa drewnianego. Wbrew powszechnej opinii, dają się wykończyć na wszystkie znane sposoby. Można w ich wnętrzach robić gładzie, montować płyty kartonowo-gipsowe i ogrzewanie. Trzymają ciepło dużo dłużej od domów murowanych, choć mogą być narażone na przewianie w przypadku błędów konstrukcyjnych.

Nie trzeba się obawiać, że poddadzą się pasożytom i warunkom atmosferycznym, bo dzisiejsze preparaty zabezpieczające pozwalają na cieszenie się świeżą elewacją przez bardzo długi czas. Domy drewniane z bali nie wymagają tak częstej konserwacji jak domy murowane. Są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących naturalne materiały i żyjących w zgodzie z naturą.

Przeczytaj też więcej o projektowaniu domów z drewna: http://moje-domki.pl/argumenty-za-usluga-projektowania-domu-drewnianego/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *