Meble na taras


Ogrodnictwo / wtorek, Sierpień 18th, 2015

Meble na taras wykonane są najczęściej z drewna. Odeszły już na szczęście czasy, kiedy hitem mody było kupienie sobie mebli plastikowych na taras, przy czym kolory niekiedy bywały zgoła egzotyczne – dość wspomnieć o odblaskowych różowych plastikowych meblach na taras, które można było spotkać nierzadko w województwie mazowieckim w latach dziewięćdziesiątych.

Dziś nasze balkony i tarasy są zdecydowanie bardziej wysmakowane. Urządzamy je coraz częściej w taki sposób, aby stanowiły one połączenie salonu z oranżerią. Jeśli chcemy, aby nasz taras pełnił funkcje zielonego salonu, należy go zaaranżować w przemyślany sposób. Po pierwsze, meble na taras powinny być wygodne i komfortowe, ale po drugie też powinny tworzyć całość razem z innymi elementami aranżacji tarasu: z kwiatami, lampami i bibelotami.

Najbardziej wytrzymałe na działanie czynników chemicznych i mechanicznych są oczywiście meble rattanowe. Popularnością w ostatnich czasach coraz bardziej cieszą się meble wykonane z egzotycznych gatunków drzew. Ciekawostką są również meble z żeliwa, przybierające coraz bardziej wymyślne formy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *