Systemy alarmowe, które robią o wiele więcej niż ochrona przed kradzieżą


Życie w domu / wtorek, Luty 23rd, 2016

Każdy kto decyduje się na montaż alarmu w swoim domu ma na szczególnej uwadze ochronę przed kradzieżą. Mało kto trzyma w domach gotówkę, ale sprzęty elektroniczne, których używamy są coraz bardziej zaawansowane, przez co droższe, więc mogą stać się łakomym kąskiem dla każdego złodzieja.

Inteligentny dom

Współczesne alarmy nie tylko dają sygnał dźwiękowy, gdy odwiedzi nas nieproszony gość. Automatycznie wzywają ochronę, posiadają czujniki magnetyczne w oknach, a te najnowsze potrafią rozpoznawać twarze domowników. To jednak nie jedyne jego możliwości. Marzenie wielu, które do niedawna mogliśmy oglądać tylko w filmach, czyli zarządzanie całym domem za pomocą jednego przycisku jest możliwe. I to właśnie podczas montażu systemu alarmowego. Tym samym urządzeniem zasłonisz rolety (oczywiście antywłamaniowe), zadbasz o odpowiednią temperaturę w domu i kiedy będziesz na wakacjach, będziesz mógł zapalać i gasić światło, aby symulować, że któryś z mieszkańców został w domu. Takie systemy alarmowe działają na odległość, a kierować nimi możesz za pomocą specjalnej aplikacji na Twojego smartphona lub przeglądarkę internetową. Niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdujesz, wystarczy dostęp do internetu, aby móc kontrolować to, co dzieje się w Twoim domu. Każdy moduł odpowiedzialny za różne funkcje można instalować osobno, więc to nie musi być duży, jednorazowy wydatek.

Metoda „na śpiocha”

Wielu włamywaczy stosuje tę metodę. Do domu wpuszcza się gaz usypiający, dzięki któremu zaśniemy bardzo mocno, a złodzieje bez problemu okradną nas z wszystkich kosztowności. Nawet zwierzęta nie są w stanie zareagować, bo śpią równie mocno jak my, więc złodziej ma wolną rękę. A może nie? Przed tą metodą można się łatwo ochronić. Wystarczy zamontować specjalne czujki gazu usypiającego w sypialniach lub innych pomieszczeniach, w których zdarza się nam zasypiać. Gdy zostanie przekroczone dopuszczalne stężenie gazu, włączy się alarm, zanim zdążymy zasnąć kamiennym snem.

Kamera… Akcja!

To, że warto mieć w swoim domu alarm wydaje się być oczywiste, ale żeby poczuć się naprawdę pewnie warto też zglebić temat brzmiący: instalacje monitoringu Poznań. Bez tego alarm najprawdopodobniej odstraszy złodzieja, ale nie będziemy mogli go złapać. A jeśli to się uda, to z pewnością będzie o wiele trudniejsze niż wtedy, gdy udostępnimy policji nagranie, na którym widać włamywacza. Zanim zainstalujesz kamery w swoim domu zastanów się w jakich warunkach będzie pracowała: na zewnątrz czy w środku? W nocy czy w dzień? Jakiej rozdzielczości od niej oczekujesz? Z jaką prędkością ma nagrywać? Wolisz, żeby była analogowa czy cyfrowa? Firma ochroniarska lub ta odpowiedzialna za instalację monitoringu i systemu alarmowego pomoże ustalić odpowiednią dla Ciebie formę.

Ochrona najbliższych i zgromadzonego majątku powinna być priorytetem dla wszystkich właścicieli domów. Złodzieje mają coraz bardziej nowoczesne metody, które stosują, żeby pozbawić nas kosztowności. Dlatego musimy się coraz bardziej starać, aby ochrona naszego domu była mocna i nowoczesna. Warto zatrudnić wykwalifikowaną firmę ochroniarską, która w ciągu kilku minut pojawi się w naszym domu i złapie złodzieja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *